XXXVII Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego

Data publikacji:

 

W środę 17 marca, w Dąbrowie Górniczej, odbyły się XXVII Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików .

W obu turniejach wystartowało 28 zawodników z Jastrzębskiego klubu. Łącznie zdobyliśmy 27 medali: 6 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych.
Udział naszych zawodników był finansowany z środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.

W klasyfikacji drużynowej obu turniejów zdobyliśmy największa liczbę punktów, tym samym, zajęliśmy pierwsze miejsce. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu Śląskiego nasz klub uplasował się na drugiej pozycji, podobnie wypadliśmy w klasyfikacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. 

Podczas tegorocznych mistrzostw, po raz pierwszy, pojawiła się konkurencja kumite wg reguł WKF. Kumite,wg tych reguł, stało się dyscypliną olimpijską. Nasi zawodnicy, w tej konkurencji, zdobyli 8 medali, w tym trzy złote. Najlepszymi zawodnikami kumite WKF, w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Agata Rzepka, Dawid Dziergas i Łukasz Janczukowicz.

Góra