43rd EUROPEAN SUMMER CAMP - Kraków

Data publikacji:
Utworzono: 17 lipiec, 2016

 

W dniach 14-17 2016 roku, na obiektach AWF w Krakowie odbył się 43 Wschodnio-Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin. W obozie wzięło udział 280 karateków w tym trenerow i zawodników z Polski i zagranicy, w tym z: Armenii, Czech, Estonii, Kaliningradu, Kazachstanu, Mołdawii, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago.

Równolegle odbyło się Zgrupowanie Kadry Narodowej prowadzone przez trenerów PZK Macieja Sokołowskiego i Roberta Wajgelta, natomiast wprowadzenie do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak.

Ponadto, 15 lipca, w Sali Konferencyjnej Hotelu Justyna odbyło się coroczne Zebranie POK z udziałem ponad 50 kierowników ośrodków.

Jak, co roku, obóz zakończył się egzaminem, przed międzynarodową komisją, na stopnie kyu i dan. Do egzaminu przystąpił i zdał w doskonałym stylu, kierownik JKKKK Janusz Piórkowski uzyskując 5 stopień mistrzowski (5dan) i prawo do tytułu shihan tj. nauczyciel mistrzów. Stopień mistrzowski - 1dan uzyskał również Piotr Janczak, wychowanek JKKKK, aktualnie kierownik ośrodka w Czerwionce -Leszczynach.

Ostatniego wieczoru obozu odbyła się tradycyjna sayonara na której konkurs kabaretowy wygrała grupa pod kierownictwem shihan Janusza Piórkowskiego. 

 

Góra