44 Wschodnioeuropejski Letni Obóz

Data publikacji:

44 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 20-23.07.2017

44. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KARATE KYOKUSHIN KRAKÓW 20-23.07.2017
W dniach 20-23 lipca br. na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82 odbył się 44. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 316 uczestników w tym z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Norwegii, Białorusi, Węgier, Irlandii i Czech. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzone przez trenerów Andrzeja Drewniaka, Macieja Sokołowskiego, Roberta Wajgelta oraz lekarza i trenera Krzysztofa Mawlichanów, natomiast treningi wprowadzające do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak wraz z dwoma asystentami. W piątek odbyło się coroczne zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem 46 kierowników ośrodków oraz zaproszonych gości jak Prezydent A. Pinero, Prezes PZK M. Sokolowski i Wiceprezes W. Antoniak. W sobotę po południu odbył się egzamin na Kyu/Dan i Sayonara. W tym roku w konkursie kabaretowym zwyciężyła grupa shihan Janusza Piórkowskiego. W niedzielę obóz zakończyły walki oraz sesja fotograficzna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze i breloczki. Organizatorem Obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Podczas tegorocznego obozu, do egzaminu przystąpili członkowie jastrzębskiego klubu. Czworo wróciło z nowymi stopniami, tym samym klub zyskał nowego sensei. Egzamin na 1Dan zaliczył Marek Szyngiel.
Z kolei sensei Seweryn Kozieł uzyskał certyfikat sędziego międzynarodowego. Oficjalnie wręczony certyfikat był efektem szkolenia i egzaminu, jaki sensei odbył kilka miesięcy temu w holenderskim Papendal.

 

Góra